Podpořte, prosím, novou inscenaci mého muzikálu CYRANO zde na Startovači. Moc děkuji! :)

Životopis

Pochází z Českých Budějovic. Na klavír začal hrát ve čtyřech letech pod vedením Mgr. Jiřiny Riesové na ZUŠ Piaristické náměstí v Českých Budějovicích. Během jedenáctiletého studia na ZUŠ dosáhl mnohých koncertních a soutěžních úspěchů, jak v rámci ČR, tak i mezinárodně. 

V roce 2012 začal studovat českobudějovickou Konzervatoř v oboru hra na klavír u Mgr. Dinary Suleymanové. Studium zakončil absolutoriem na jaře 2018. Půl roku se vzdělával v oboru Hudební skladba na Anton Bruckner Privatuniversität v rakouském Linzi pod vedením profesora Hannese Löschela. V současnosti studuje pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v oboru angličtina a hudební výchova.

Od roku 2013 se aktivně věnuje muzikálové hudební kompozici, na svém kontě má nyní již tři uvedené tituly - Úděl osudu (2014), Cyrano (2016) a Zaslaná pošta (2019). Aktuálně píše s textaři Janem Batystou a Filipem Šinknerem nový historický muzikál, jehož premiéra by měla proběhnout v létě 2022. Za svou skladatelskou činnost získal několik ocenění, například Cenu za nejlepší hudbu (muzikál Úděl osudu) na soutěžní přehlídce amatérských hudebních divadel Voskovcova Sázava 2014 nebo Cenu za hudbu k muzikálu Cyrano na celostátní přehlídce Divadelní Piknik Volyně 2017.

Aktivně vypomáhá v orchestru Jihočeského divadla jako externí hráč na keyboard v muzikálech Zpívání v dešti Evita, u druhého jmenovaného díla měl na starosti i korepetice a hudební přípravu sólistů. Od podzimu 2019 účinkuje v orchestru první české produkce muzikálového megahitu Wicked (Čarodějka) v pražské GoJa Music Hall.

V roce 2018 se začal věnovat dirigování, nejdříve jako dirigent divadelního orchestru svého muzikálu Zaslaná pošta, od podzimu téhož roku též jako dirigent smyčcového orchestru ZUŠ Zavadilka, s nímž v listopadu 2019 absolvoval dvoutýdenní koncertní turné po Spojených státech amerických. Od prosince 2019 účinkuje jako 3. dirigent v představeních muzikálu Wicked (Čarodějka) v pražské GoJa Music Hall. Od února 2020 působí jako externí dirigent a asistent dirigenta v Jihočeském divadle, v současnosti v inscenacích Smetanovy opery Tajemství a Nedbalovy operety Polská krevZároveň se účastní pražské produkce muzikálu We Will Rock You (premiéra duben 2021) jako korepetitor a Piano Conductor (dirigent a klavírista). Externě spolupracuje též s Městským divadlem Kladno, kde v současnosti vystupuje v muzikálu Miluju Tě, ale…, u tohoto díla nejen korepetoval všechny účinkující, ale také mu byla svěřena úloha hudebního nastudování s kapelou, která představení živě doprovází. Své dovednosti dále rozvíjí pod vedením dirigenta Martina Peschíka.

Od června 2019 je ředitelem nového Hudebního divadla Ze:Mě v Českých Budějovicích. Zde zastává též pozici hudebního skladatele a dirigenta.

Pravidelně koncertuje v rodném městě i mimo něj, ať už jako sólista (koncert Klasika/Film/Muzikál v listopadu 2017 v Koncertní síni O. Jeremiáše v Českých Budějovicích), nebo jako hráč v kapele (koncert Richard Pekárek 25, květen 2019 v Jihlavě). 

V roce 2018 korepetoval českobudějovický ženský pěvecký sbor Vox Novus pod vedením Mgr. Petry Nové a spolu s ním se mimo jiné podílel na přípravě a provedení české premiéry Environmentální symfonie britského skladatele Charlese Mauleverera. 

Dále se také věnoval výuce hry na klavír, jak u dětí, tak u dospělých začátečníků.